/

8 Nisan 2022

Dropshipping Çok Satan Ürünler

Amazon Dropshipping Çok Satan Ürünler

Amazon’da satış yapamaya yeni başlayan veya uzun süredir Amazon Dropshipping satıcısı olan herkesin ilk sorunu ya da merak ettiği konuların başında “Ürün bulmak” ve “Ne satacağız?” sorusudur. Nerden başlamalısınız? Hangi kategoriye girmek mantıklı? Dropshipping çok satan ürünler nelerdir? Hangi kategoriler mantıksız gibi soruları kendinize sormaktasınız.

Amazon Dropshipping yaparken en çok satan ürünlerin bulunma taktik ve stratejileri farklılıklar gösterebilir. Amazon‘da en çok satan ürünleri bulmak için birden fazla eklentiye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Amazon Dropshipping iş modelinde çok satan ürünleri satış yapacağınız ülkede algoritmaları ve yönergeleri iyi anlayarak bulma şansınız çok yüksektir. Çok satan ürünleri satıcı pazar yerinize yükleyebilir ve bu sayede Amazon’da gelirlerinizi yükseltebilirsiniz.

Dropshipping Çok Satan Ürünleri Bulma Taktiği – 1

Amazon’un algoritması kendi içeresinde aslında Amazon Dropshipping yapanlara en çok satan ürünler ile ilgili ipuçları vermektedir. Bunlardan birincisi “new releases” yani yeni çıkan ürünler ya da daha önce listede olup tekrar stoka girmiş olan ürünleri görmenizi sağlayan bir taktiktir.

Amazon’da “new releases” alanına ulaşmak için; google arama motoruna “new releases amazon canada” şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Sondaki ülkeyi sizin satış yaptığınız ve yeni çıkan ürünleri görmek için değiştirebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

https://www.amazon.ca/gp/new-releases

Bu alanda Amazon özellikle son bir ay içerisinde yeni eklenen ürünleri göstermektedir. Sol taraftaki kategorileri değiştirerek ilgili kategorilerde yeni çıkan ürünleri görebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

Yeni çıkan ürünler sayfasında Amazon ilgili kategoride ürünleri listeye giriş tarihine göre belirli bir sıralama ile göstermektedir. Buradaki ürünlere dikkat ederseniz henüz hiç ürün yorumu olmayan ya da çok az yorum almış ürünler olduğunu görebilirsiniz. Ürün yorum sayısı 1000 adetten fazla olan ürünler eğer bu listede yer alıyorsa ilgili ürün uzun bir süre listelenmiş ancak stoku bittiği için bir süre sonra tekrar stoka girdiğini anlayabilirsiniz. Amazon bu listeyi her saat başı güncellemektedir.

Dropshipping çok satan ürünler

Ürünlerin Alt kategorisine ulaşma örneği

Yukarıdaki örnekte ilgili ürünün alt kategorisinin “Habitat Décor” olduğunu anlıyoruz. Daha sonra ilgili kategoriyi amazon.com üzerinden aratıp sol taraftan kategori seçimi yaptıktan sonra kullandığınız yazılım ile ürünleri mağazanıza aktarabilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

https://www.amazon.com/s?k=Habitat+D%C3%A9cor&i=pets&ref=nb_sb_noss

“new releases” alanından yeni çıkan ürünlerin kategorilerini gözlemleyerek ileride trende girecek ve çok satacak olan ürünleri önceden listeleme şansına sahip olursunuz ve Amazon’da daha çok satış yapma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz. Yeni çıkan ürünleri ilk listelediğinizde “Amazon Sales Rank” yani satış sıralaması hiç olmasa bile gelecekte bu ürünlerde Sales Rank artma şansı çok yüksektir. Özellikle ilgili kategorideki ürünler her saat başı yenilendiği için binlerce ürün ya da kategori fikri üretebilirsiniz.

Dropshipping Çok Satan Ürünleri Bulma Taktiği – 2

Detaylı ürün arama tekniklerinden ikincisi “most wished for amazon” yani müşterilerin daha sonra satın almak için istek listesine sürekli eklemiş olduğu ürün ya da kategori listeleridir.

Amazon’da ” most wished for amazon ” alanına ulaşmak için; google arama motoruna ” most wished for amazon canada” şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Sondaki ülkeyi sizin satış yaptığınız ve en çok istek listesine eklenmiş ürünleri görmek için değiştirebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

https://www.amazon.ca/gp/most-wished-for

Bu alanda Amazon özellikle son bir ay içerisinde müşteriler tarafından en çok istek listesine eklenen ürünleri görebilirsiniz. Sol taraftaki kategorileri değiştirerek ilgili kategorilerde istek listesine eklenen ürünleri görebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

En çok listeye eklenen ürünler sayfasında Amazon ilgili kategoride ürünlerin müşteriler tarafından en çok listeye eklenen sıraya göre belirli bir sıralama ile göstermektedir. Amazon bu listeyi günlük olarak güncellemektedir.

Bu listeden ürünleri yeni sekmede açarak hangi kategoride listelendiklerini bulabilirsiniz. Bu sayede ilgili kategorileri amazon.com üzerinde arayarak kullandığınız yazılımla ilgili ürünleri Amazon satıcı mağazanızda listeleyebilirsiniz.

Dropshipping Çok Satan Ürünleri Bulma Taktiği – 3

Detaylı ürün arama tekniklerinden üçüncüsü “amazon movers and shakers” en etkili çok satan ürün bulma taktiğidir. Bunun anlamı son 24 saatte en çok satış hacmine ulaşmış ve Amazon Sales Rank (Satış sıralaması) yüksek seviyede sıçrama yapan ürünleri göstermektedir.

Amazon’da ” movers and shakers ” alanına ulaşmak için; google arama motoruna ” amazon movers and shakers canada” şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Sondaki ülkeyi sizin satış yaptığınız ve Amazon’da en hızlı satış sıralamasına ulaşan ürünleri görmek için değiştirebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

Bu sayfada yer alan ürünlerin son 24 saatte yüksek hacimlerde satış geldiğini anlıyoruz. Sol taraftaki kategorileri değiştirerek ilgili kategorilerde satış hacmi en hızlı yükselen ürünleri görebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

Son 24 saatte satış sıralaması en hızlı yükselen ürünler sayfasında Amazon ilgili kategorideki ürünlerin sales rank yükselme derecesine göre sıralandırma yapmaktadır.  Amazon bu listeyi saatlik olarak güncellemektedir.

Bu listeden ürünleri yeni sekmede açarak hangi kategoride listelendiklerini bulabilirsiniz. Bu sayede ilgili kategorileri amazon.com üzerinde arayarak kullandığınız yazılımla ilgili ürünleri Amazon satıcı mağazanızda listeleyebilirsiniz.

Dropshipping çok satan ürünler

Dropshipping Çok Satan Ürünleri Bulma Taktiği – 4

Detaylı ürün arama tekniklerinden dördüncüsü olan “amazon best sellers” yani çok satan ürünlerin genel listelemesini görebileceğiniz modeldir.

                 Amazon’da “amazon best sellers ” alanına ulaşmak için; google arama motoruna ” amazon best sellers canada” şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Sondaki ülkeyi sizin satış yaptığınız ve Amazon’da en çok satan ürünleri görmek için değiştirebilirsiniz.

Bu sayfada yer alan ürünlerin son 1 saatte satış hacmine göre yüksek oranda çok satılan ürünler olduğunu anlıyoruz. Sol taraftaki kategorileri değiştirerek ilgili kategorilerde Amazon Best Seller rank değeri en yüksek olan ürünleri görebilirsiniz

Dropshipping çok satan ürünler

Bu listeden ürünleri yeni sekmede açarak hangi kategoride listelendiklerini bulabilirsiniz. Bu sayede ilgili kategorileri amazon.com üzerinde arayarak kullandığınız yazılımla ilgili ürünleri Amazon satıcı mağazanızda listeleyebilirsiniz.

Amazon’da Anında Satmaya Başlayabileceğiniz 7 Ürün

1) Mavi renk tonu olan gözlükler

Dropshipping çok satan ürünler

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar sayesinde bireyler günlük olarak mavi ışığa maruz kalmaktadır. Elektronik cihazların ürettiği tehlikeli mavi ışığı engelleyen gözlüklere mavi ışık filtreli gözlük denir. Bu günlerde çok yaygın oldukları ve pek çok varyasyona sahip oldukları için, bu tür gözlükler özellikle çekici bir pazarlama fırsatı sunuyor.

Başlamak için Amazon’da kolayca erişilemeyen gözlükleri bulun. Gönderimi kendi başınıza halletmeye çalışmak yerine, doğrudan Amazon deposunda stoklayın ve hızlı, ücretsiz nakliye sağlayın.

2) Otomobil brandaları

                Büyüyen salgın (covid-19) nedeniyle, daha fazla insan evden çalışıyor ve daha az araba kullanıyor. Bu nedenle, özellikle özelleştirilebilir veya ilginç desenlerde üretilebilirse, araç brandaları harika bir ürün olabilir. Örnek olarak tropik yerlerde botla gezmeyi, evcil hayvanları veya örgü örmeyi sevenler için bir araba örtüsü bulunmaktadır. İster tek tip araç örtüsü, isterseniz de benzersiz temalı araba brandaları satabilirsiniz.

3) Sağlık ve fitness endüstrisi için ürünler

Her gün, insanlar formda kalmak için kendilerine kişisel bir söz verirler. Sonuç olarak, birçok kişinin yeni ekipman veya giysi satın alması gerekebilir. Yeni egzersiz ekipmanı, kitap ve aksesuarların satın alınması da insanların sağlık yolunda ilerlemelerine yardımcı olabilir.

Giriş engeli düşük olan ve bu nedenle fitness ile ilgilenenler tarafından denenmesi daha olası olan fitness ile ilgili öğelere odaklanın.

4) Masa oyunları ve bulmacalar

Yeni oyunlar, ailelerin çoğunluğu tarafından düzenli olarak satın alınır. Oyun oynamak ve bulmaca çözmek eğlenceli bir aktivitedir. Piyasada her zaman yeni oyunlar ve bulmacalar vardır.

5) Güvenlik kamerası sistemi

Bir alarm sağlayıcısına güvenmek istemeyenler için piyasada çok sayıda akıllı kapı zili ve güvenlik kamerası var. En ucuzdan en pahalıya kadar çeşitli güvenlik kamerası markaları sunmayı düşünebilirsiniz.

Düşük üretim maliyetlerine rağmen, bazı güvenlik kameraları çok gelişmiştir ve çok sayıda ekstraya sahiptir. Müşteriler tarafından iyi karşılanacak yüksek kaliteli bir ürüne yatırım yapın. Elektronik cihazlarda düşük kaliteli ürün sergilememeye dikkat edin. Olumsuz geri dönüş ve yorum almanıza yol açacaktır.

6) Yeniden kullanılabilir su şişeleri

Birçok kişi, çevre üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle, tek kullanımlık su şişelerini kullanmaktan kaçınmaya çalışmaktadır. Yeniden kullanılabilir su şişeleri alternatif olarak giderek daha popüler hale geliyor.

7) Bebek ürünleri

Birçok bebeğin favori bir rengi, şovu, hayvanı veya bunların kombinasyonu vardır. Emzik gibi niş bebek ürünleri çok fazla kar getirebilir.

En Popüler Amazon Kategorileri

En iyi Amazon ürünlerini bulmak için kendi alanınıza ve uzmanlığınıza odaklanmanız gerekir. Amazon’da birçok insan satış yapıyor ama siz müşterilerin olduğu yere gitmeyi tercih edersiniz.

Bahçıvanlık ve ızgara yapmaktan hoşlanan biri, kişiliğini ve ilgi alanlarını yansıtan ürünler (defterler, kahve kupaları veya giriş paspasları gibi) arayabilir, bu gibi kişiselleştirilmiş ürünler daha popüler olma eğilimindedir.

Şarj istasyonları ve fitness takip cihazları gibi küçük elektronik cihazlara olan yüksek talep nedeniyle bu ürünler iyi satıyor.

Birçok insan, özellikle ucuzsa, ev eşyaları ve dekor satın alır. Dekoratif minderler ve posterler çok satın alınan objeler arasındadır. Elbette evcil hayvan ve çocuk eşyaları sürekli talep görmektedir.

Çoğu Amazon mağaza sahibi, çok hızlı genişlemeye çalışmak ve envanterlerini çok erken oluşturmak gibi bir hata yapar. Bunu yaptıklarında, ürün kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermek zorunda kalırlar ve hesaplarının genellikle askıya alınmasıyla sonuçlanır.

Bu yazımızda dropshipping çok satan ürünler hakkında birtakım yorumlar yaptık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Dropshipping çok satan ürünler nelerdir? Amazon’da satış yapanların çok sorduğu sorulardan biri budur. Bu yazımızda buna cevap aradık.

Danışmanlığımızdan yararlanmak için ->