/

9 Nisan 2022

Merchant Token Nedir?

merchant token

Amazondan Yeni Suspend Dalgası! (Merchant Token!) Merchant Token Nedir?

Dün akşam itibariyle 22:00 sonrası bazı satıcı hesapları ”Hesabınızın müşterilerimize, diğer satış ortaklarımıza ve mağazamıza zarar veren aldatıcı veya yasa dışı faaliyetlerde bulunmak için kullanılmış olabileceğine inanıyoruz” ifadesi ile suspend edilmeye başladı. Bu suspend türü çok yeni ve ilk defa yaşanıyor.

 Sebebi olarak kesin ve net bir bilgi olmasa da genellikle eski hesaplarda görüldüğü için videolu kimlik doğrulamanın eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz.

 Gelen mail içeriğinde video konferansı için tarih almak üzere verdikleri link üzerinden ilerlenmemiz isteniyor. Link’e tıklanıldığında ise istenen bilgiler sırasıyla şu şekildedir:

1. Would you like to schedule an appointment for virtual identity verification?

(Sanal kimlik doğrulaması için randevu almak ister misiniz?)

2. Digital copies of your identity proof documents

(Kimliğinizi kanıtlayan belgelerinizin dijital kopyaları)

3. Identity information you will bring

(Getireceğiniz kimlik bilgileri)

4. Do you have a registered business?

(Kayıtlı bir işletmeniz var mı?)

5. Are you sourcing the inventory from a supplier?

(Envanterinizi bir tedarikçiden mi temin ediyorsunuz?)

6. Select all supply chain documents you will bring.

(Getireceğiniz tüm tedarik zinciri belgelerini seçin)

7. Enter Merchant Token associated with your Amazon selling account.

(Amazon satış hesabınızla ilişkili Satıcı kimlik numaranızı girin)

Merchant token amazon ->

merchant token

7.adımda tüm satıcıların takıldığı çünkü Merhcant ID lerin kabul görmediğini tespit ettik. Bunun geçici olarak bir teknik hata olduğunu düşünüyoruz.

SAKİN OLUN!

                Sizler için bu sorunu direkt olarak Amazon’la birlikte inceleme altına aldık. Lakin görüşmelerimiz sonucu şu anlık kendileri de  bu sorunun kaynağını çözemedi. Amazon’ destek ekibiyle görüştüğümüz zaman aktarılan bir diğer bilgi de “Mantıklı cevaplar verilip düzgün bir şekilde durum idare edildiği takdirde sıkıntı olmayacak bir durum.” olduğu yönünde oldu.

                Yani anlayacağımız üzere Amazon sadece karşısındaki kişinin gerçek bir kişi olup olmadığını kontrol etmek istiyor. Bu yüzden panik yapmaya ve hiçbir şey için acele etmeye gerek yok.

Merchant Token Kısmı Çözümü

                Merchant Token problemi için gün boyu araştırmalar sonucu sonunda problemi aştık. Aşılamayacak bir problem olduğunu, içinizin rahat olması gerektiğini defalarca sosyal medya üzerinden üstüne basa basa anlattık.

                Merchant Token kısmına sizin için verilen mağaza kodu yerine kullandığınız e-postayı yazarsanız görüntülü konuşmak için randevu alabilirsiniz.

                Bu gelen suspend genel bir denetim gibi dursa da MZN ekibi olarak bugün tamamen bu suspend konusuna yoğunlaşacağız. Sizleri en güncel ve doğru şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz. MZN Danışmanlığı sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Danışmanlığımızdan yararlanmak için ->