Amazon Dropshipping Danışmanlığı

Amazon Dropshipping Danışmanlık Detayları

Amazon diğer Online eticaret sitelerine göre çok farklı ve çok büyük satış oranı olan bir mecra diğer online alışveriş sitelerinde  conversion rate (dönüşüm oranı) %1-2 iken Amazon’da %3-4 civarındadır bu nedenle Amazon gelen müşterilerinin alışveriş yapmasını sağlamak için her zaman sistemi değiştirmekte ve kendini yenilemektedir.

Gösterilen sonuç sayısı: 2

AMAZON DANIŞMANLIK AŞAMALARI

Diğer Danışmanlıklardan Farklarımız

Amazon Danışmanlık Nedir? Amazon Dropshipping Nedir? Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

Son yıllarda Amazon’da satış yapmak oldukça popüler hale geldi. Kar marjı yüksek, kolay ve başlangıç maliyeti oldukça düşük olan Amazon dropshipping ise bu popüler satış yöntemlerinden biridir. Fakat tüm bu avantajlarının yanı sıra birçok riski de barındırmaktadır. Bu yazıda sizlere Amazon dropshipping nedir ve Amazon dropshipping nasıl yapılır? Gibi birçok soruya cevap vermeye çalışacağız. Aslında yazımız Amazon Dropshipping Danışmanlığı ve Amazon Danışmanlık hakkında olacak.

Amazon Dropshipping Nedir?

En yalın anlatımı ile Amazon dropshipping, üreticisi olmak zorunda olmadığınız Amazon ürünlerinin farklı bir mağazada satışa sunulmasıdır. Dropshipping’de ürün stoğu tutulmaz ve ürün kargolaması başka bir satıcıya yaptırılmaktadır. Örneğin bir A ürünü üreticisi olduğu firmada 1000 liraya satılıyorken, siz bu A ürününü üretici firmadan alıp kendi mağazanızda 1500 liraya satarak kar elde edebilirsiniz.

Kısaca Amazon Dropshipping nedir? Sorusuna değindiğimize göre bu yöntemin avantajları nelerdir? Birlikte göz atalım.

Amazon Dropshipping Avantajları Nelerdir?

Amazon dropshipping, kendi web siteniz üzerinden yaptığınız dropshippingden daha avantajlıdır. Peki, bu avantajlar nelerdir?

  1. Stoğa İhtiyaç Yok

Amazon Dropshipping’i bu denli yaygınlaştıran en önemli özelliği stoğa ihtiyaç duyulmamasıdır. Başarısız olsanız dahi herhangi bir zararınız olmayacaktır. Ayrıca iş gücüne olan ihtiyaç da ortadan kalkmaktadır. Bu yüzden masraf ve giderleriniz stok ile çalışan işletmelere göre düşük olacaktır.

  • Karmaşık Bir Sistemi Yok

Oldukça basit bir iş modeline sahip olan amazon drophipping için ihtiyacınız olan yalnızca süreci iyi yönetebilmektir. Özellikle müşteri desteğinizin sağlam olması sizi daha çok ön plana çıkaracaktır.

  • Başlamak Kolaydır

Stoklu satış yöntemine göre daha pratiktir bu nedenle de başlaması oldukça kolaydır. Uzun süreçlerden geçip işin detaylarını öğrenmenize gerek yoktur. Sattığınız ürünlerin üreticileri sizin için tüm pazarlama çalışmalarını zaten yapmış olacağından size düşen yalnızca uygun fiyatlandırma ve gönderim olacaktır. Ayrıca kullanabileceğiniz onlarca dropshipping programıyla ( Jungle, Scout, Helium10, Viral Launch vb.) da ürünlerinizi hızlıca inceleyebilirsiniz.

  • Ürünler Zaten Test Edilmiş Oluyor

Zaten piyasada tutmuş ürünleri satacağınızdan büyük bir kaygı içinde olmanıza gerek kalmıyor. Kaldı ki satışa sunduğunuz ürününüz iyi satmıyor, sizin için yine bir risk barındırmıyor. Çünkü ürünün stoğu için yatırım yapmadınız.

  • Başlangıç Maliyeti Düşük

Yalnızca size sipariş geldiğinde ürünü alacağınız için depo, vb. gideriniz olmayacak. Bunun yanında paketleme ve kargolama işlemi için ek bir ücret ödemenize de gerek kalmayacaktır.

  • Müşteriye Ulaşım Kolaylığı

Amazon’un hali hazırda zaten 100 milyondan fazla Prime müşterisi vardır. (Prime müşteriler hızlı kargo, ürün iadesi, müşteri desteği, vb. konularla ilgilenilmesi için Amazon’a aylık ayrı bir ücret ödemektedir.) Bunun yanında da 300 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Yani Amazon üzerinden satış yapmak görünürlüğünüzü müthiş derecede arttırmaktadır.

  • Düşük Reklam Giderleri

Her ne kadar Amazon’un kendisi Google aramalarda ürününüzün öne çıkması için reklam yapsa da sizde oldukça düşük ücretler karşılığında kendi reklamınızı yapabilmektesiniz.

Oldukça kolay ve mantıklı görünen Amazon dropshipping’in maalesef ki riskleri de vardır. Peki, bu riskler nelerdir birlikte göz atalım.

E-Ticaret dünyasına MZN ile adım atmaya ne dersin?

Amazon Dropshipping Dezavantajları Nelerdir?

Eğer sürdürülebilir bir satış ağı oluşturmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı şeyler vardır.

  • İhlal Bildirimine Dikkat Edin

İstediğiniz her ürünü tedarikçisine sormadan satamazsınız. Her ne kadar win to win durumu olsa da (tedarikçi de sizde kazanıyor olsanız da) her tedarikçi bu prensibi doğru bulmamaktadır. İzin almadan yaptığınız satış üzerinden asıl satıcı size ihlal bildiriminde bulunabilmektedir. Bu da içeride kalan paranızı alamamanıza ve hesabınızın kapanmasına yol açmaktadır.

  • Amazon’a Dikkat Edin

Amazon Dropshipping de her ne kadar satış kaleminizi Amazon oluştursa da dropshipping satıcılarının şartlarını zaman zaman zorlayabilmektedir. Bu yüzden alternatif dropshipping gelir kaynaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

Amazon dropshipping avantaj ve dezavantajlarını öğrendiğimize göre şimdi Amazon dropshipping nasıl yapılır? Sorusuna dikkat çekebiliriz.

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır? Amazon Danışmanlık Nedir?

İstediğiniz birçok Amazon ülkesinde, bireysel mağaza açabildiğiniz ve giriş bariyeri en düşük modellerden biri olan Amazon dropshiping nasıl yapılır? Birlikte inceleyelim.

Riskleri ve sürdürülebilirliği tartışılan Amazon Dropshipping, şu anda en makul ve kolay iş modellerinden biridir. Tüm bu adımlarla yalnız başınıza uğraşmak zorunda değilsiniz. Whatsapp üzerinden 7/24 bize ulaşarak Amazon Dropshipping Danışmanlığı hakkında destek alabilirsiniz. Mağaza kurulumunuzu gerçekleştirip ilk siparişlerinizi birlikte alabiliriz.

Bu yazıda sizlere Amazon danışmanlık nedir, Amazon Dropshipping danışmanlığı nedir, Amazon dropshipping nedir, Amazon dropshipping avantajları nelerdir, Amazon dropshipping danışmanlığı avantajları nelerdir, Amazon dropshipping dezavantajları nelerdir, Amazon dropshipping nasıl yapılır? Gibi birçok soruya cevap vermeye çalıştık. Sizler de Amazon dropshipping ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Danışmanlığımızda veya sunduğumuz diğer hizmetlerimizde iade söz konusu değildir.​