/

26 Mart 2022

3 Asin Suspendi Çözümü

3 Asin Suspendi

3 Asin Suspendi Çözümü nedir? 3 Asin Suspendi Amazon’da en çok korkulan ve herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu yazımızda ise neden 3 ASIN suspendi ile karşılaştığımızı ve nasıl önlemler alabileceğimizi göreceğiz.

Dropshipping hakkında sıkça sorulan sorular için ->

Bu Problemin Çözümü : Ürün yükleme ile ilgili ipuçları

  • Hesabınızı kullanmaya başladığınızda bir anda ürün yüklemesi yapmayın.
  • Mümkünse ilk 2 haftayı hesabınızdaki ayarları tamamlayarak geçirin.
  • İlk 1-2 ay boyunca haftalık ürün yükleme sınırınızı asla aşmayın. Eklediğiniz yeni ürün sayısı haftalık 100-150’yi geçmemelidir.
  • Ürünleri eklediğinizde ilk 1-2 hafta boyunca satmayın. (Bunun için fiyatlarınızı bir miktar yüksek tutun)

3 Asin Suspendi Olmaması İçin Aynı Kategoriden Ürünler ekleyin

Öncelikle 3 Asin Suspendi olmamak için mağazanıza ilk ekleyeceğiniz ürünler aynı kategoriden olsun. Örneğin, “Ev ve Mutfak” altında “Tencere tutucular” kategorisine ait ürünler ekleyeceğinizi varsayalım. Yalnızca “Tencere tutucular” kategorisindeki ürünleri haftada 100-150’yi geçmeyecek şekilde ekleyin.

3 Asin Suspendi durumu hesabınızı açar açmaz ürün yükleme sınırlarınızı zorlarsanız, mağazanızı ilk haftadan itibaren 1000-2000 ürünle doldurur ve hatta fiyatları en aza indirir ve satarsanız, satış hesabınızın askıya alınma olasılığı yüksektir.

Bunun nedeni, Amazon’un doğru tedarikçiden (Amazon’un güvenilir olduğunu düşündüğünü) ürünler sağladığınızı doğrulamak istemesidir. Mağazanızda agresif hareketler sergilerseniz, Amazon’un kontrol mekanizmasını doğrudan tetiklemiş olursunuz. Bu durumda Amazon, envanterinizden rastgele 3 ürün seçerek bu ürünlerin faturasını göndermenizi isteyecektir.

Bu yazımızda 3 Asin Suspendi Çözümü üzerine tavsiyeler vermeye çalıştık. Daha fazla 3 Asin Suspendi Çözümlerinden istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Amazon danışmanlığımızdan yararlanmak için de iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için ->

 

[youtube]pLl0LkbU8f4[/youtube]